< Grįžti <

Paslaugos

Ortodontinis gydymas

Ortodontinis gydymas – tai vienas svarbiausių žingsnių gražios ir taisyklingos šypsenos link. Ortodontinio gydymo metu yra ne tik tiesinami kreivi dantys, bet yra gydomas ir netaisyklingas sąkandis, koreguojamas netaisyklingas dantų ir žandikaulių vystymasis. Ortodontinės anomalijos yra gan dažnos ir rasti idealų sąkandį yra labai sunku.

Dažniausi gydytojų ortodontų pacientai yra vaikai ir paaugliai. Tuo metu intensyviai vystosi ir auga žandikauliai, pieninius dantis keičia nuolatiniai dantys, todėl galima nesunkiai diagnozuoti ortodontinį susirgimą. Taip pat daugėja suaugusių pacientų, norinčių gydytis pas ortodontus. Vis dažniau ortodontinis gydymas tampa kompleksinio gydymo dalimi, kaip pagalbinis gydymas prieš dantų implantaciją ar protezavimą.

&SMILE klinikoje konsultuoja ir gydo vieni geriausių ortodontijos specialistų Lietuvoje. Dažniausiai ortodontinį gydymą atliekame naudodami metalinius breketus, bet gydytojas ortodontas gali pasiūlyti ir keramikinius, beligatūrinius breketus ar skaidrias kapas. Atsižvelgiant į amžių ir situaciją, sąkandis gali būti koreguojamas plokštelėmis ar specialiais ortodontiniais aparatais.

Breketų rūšys:

  • Metaliniai breketai – dažniausiai naudojama breketų rūšis. Jie funkcionalūs patvarūs, gydymo trukmė trumpesnė, kaina mažesnė nei kitų breketų rūšių, tačiau jie mažiausiai estetiški.
  • Keramikiniai breketai – šie breketai yra mažiau pastebimi, todėl jie yra vis labiau populiarėjantys dėl estetinio patogumo. Tačiau jų kaina yra didesnė, gydymas trunka keliais mėnesiais ilgiau. Jie mažiau atsparūs lūžimui ar skilimui, o sulūžusį ar įskilusį keramikinį breketą reikia pakeisti nauju breketu.
  • Beligatūriniai breketai – („Damon,“ „Smart clip“ sistemos) ortodontinė viela fiksuojama metaliniame brekete esančiais specialiais užraktais, šiuo atveju nereikia elastikų ar metalinių ligatūrų vielai fiksuoti. Tokie specialūs užraktai laiko vielą pakankamai laisvai, todėl sistemoje mažėja trintis, dantims judėti naudojama mažesnė jėga. Šie breketai yra estetiškesni, gydymas trunka šiek tiek trumpiau, o pas gydytoją ortodontą reikia lankytis rečiau – kas 1,5-2 mėnesius.  Tačiau beligatūriniai breketai tinkami ne visais klinikiniais atvejais.

Ortodontinio gydymo trukmė

Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė 1,5 – 2 metai, tačiau ji tiesiogiai priklauso nuo individualaus paciento atvejo sudėtingumo, pasirinktos gydymo metodikos. Tiksliai nustatyti būsimo gydymo trukmę sudėtinga – ji gali skirtis keliais mėnesiais nuo planuotos. Nereguliarūs vizitai ir gydytojo nurodymų nepaisymas, gali prailginti gydymo trukmę.

Pabaigus ortodontinį gydymą yra labai svarbu užtikrinti ištiesintų dantų stabilumą. Tai yra daroma priklijuojant metalinę juostelę prie dantų iš liežuvio pusės, gaminant užlaikančią plokštelę ar kapą.

 

Taisyklingi dantys ir tvarkinga šypsena – prieinama kiekvienam!

Pasirūpinkite Savo ar Savo vaiko gražia šypsena ir sveikais dantimis. Nesiūlome iškart rinktis breketus, o pirmiausia kviečiame užsiregistruoti konsultacijai. 

registruokites-konsultacijai

 

*Išsamesnę informaciją apie gydymo procedūras ir atsakymus į rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.