< Grįžti <

Paslaugos

Nudilusių dantų gydymas

Šiuolaikinėje visuomenėje daugėja tokių ligų kaip patologinis dantų dilimas. Jomis serga vis jaunesni žmonės. Šis sutrikimas atsiranda dėl daugelio priežasčių, tačiau šiuo metu didžiausią įtaką daro dantų erozija  (danties audinio irimas dėl rūgštinės aplinkos burnoje) bei bruksizmas (griežimas dantimis).

Dantų erozija – tai lėtas, lokalizuotas ir beveik neskausmingas danties audinio irimas dėl maisto ar skrandžio rūgščių poveikio. Rūgštis iš skrandžio į burną patenka vemiant (sergant anoreksija ar bulimija, po chemoterapijos, esant nėštumui ir kt.) ar dėl gastroezofaginio refliukso. Gana dažna erozijos priežastis yra mityba, kai valgoma daug obuolių, raugintų kopūstų, citrusinių vaisių ar geriama daug sulčių bei gazuotų gėrimų.

Bruksizmas – tai griežimas dantimis ar stiprus dantų sukandimas dėl padidėjusios kramtomųjų raumenų įtampos. Bruksizmas dažniausiai pasireiškia miegant naktį, bet gali būti ir dienos metu, ne miego būsenoje. Nėra tiksliai žinoma, kodėl žmogus nevalingai griežia dantimis, tačiau didelę įtaką daro stresas ir psichologinė įtampa. Taip pat galimais priežastiniais veiksniais įvardijami: netaisyklingas sąkandis, per aukštos plombos ar protezai, kai kurie vartojami medikamentai.

Dantų dilimas vyksta labai greitai, jei žmogus serga dantų erozija ir griežia dantimis. Rūgščioje aplinkoje daug stipriau griaunami danties audiniai, nes jie patiria cheminį ir mechaninį poveikį.

  • Pacientas, atvykęs į &SMILE odontologijos kliniką dėl dantų nudilimo, visų pirma yra atidžiai ištiriamas. Jam duodama užpildyti „ rūgščių “ anketa, kad galėtume tiksliai nustatyti dantų dilimo priežastį. Gydymas pradedamas nuo priežasties šalinimo: sergant skrandžio ligomis, siunčiama konsultuotis ir gydytis pas gastroenterologą; siūloma keisti mitybos įpročius ir vengti rūgštaus maisto; griežiant dantimis – rekomenduojama užsiimti atpalaiduojančia veikla, mažinti stresą ir kt.
  • Antrasis gydymo etapas – restauracinis nudilusių dantų atstatymas. &SMILE odontologijos klinikoje naudojame vieną naujausių nudilusių dantų atstatymo metodų – atstatymas karštu kompozitu. Naudojamos mažo nusidėvėjimo koeficiento funkcinės kompozicinės plombos, kurių fizikinės savybės yra labai artimos danties emaliui. Gydytojas odonologas plombomis atkuria prarastus danties audinius bei stabilizuoja sukandimą. Kai dantų nudilimas yra didelis ir atkūrimas plombinėmis medžiagomis nerekomenduojamas, dantys yra protezuojami. Dažniausiai dantų nereikia šlifuoti. Ant nudilusio danties yra cementuojama bemetalė keramika, atkurianti prarastas danties struktūras.
  • Atstatytus dantis yra būtina apsaugoti nuo tolimesnio dilimo. Todėl naktimis rekomenduojame nešioti dantų kapą. Taip pat privalu kartą per metus atvykti profilaktiškai pasitikrinti dantis.

 

Atstatykite savo šypseną – tai įmanoma!

Kviečiame užsiregistruoti konsultacijai. Detalus ištyrimas leis nustatyti dantų dilimo priežastį ir parinkti optimalų gydymo sprendimą.

registruokites konsultacijai

 

*Išsamesnę informaciją apie gydymo procedūras ir atsakymus į rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.