< Grįžti <

Paslaugos

Kraniomandibulinės disfunkcijos (KMD) gydymas

 Džiaukitės kramtymu be rūpesčių!

Atsikratykite burnos sąnarių, raumenų skausmų, sutrikusių judesių ar keistų garsų kramtant. Siūlome puikų sprendimą kraniomandibulinės disfunkcijos gydymui:

  • Esame šio sutrikimo specialistai – mūsų klinikos darbuotojai nuolatos domisi KMD ir naujausiais atradimais jos gydymo srityje;
  • Tikslus priežasties nustatymas bendradarbiaujant su įvairių sričių specialistais bei chirurgais;
  • Neapsunkinantis gydymo procesas – stengiamės visą gydymo planą suderinti atsižvelgiant į paciento poreikius;
  • Galimybė atsiskaityti išsimokėtinai – už daugumą gydymo paslaugų klinikoje galima atsiskaityti lizingu;
  • Įvairūs sprendimo būdai – parinksime pati optimaliausia ir patraukliausią Jums, įsitikinkite patys!

Mums rūpi, kad džiaugtumėtės pilnaverčiu gyvenimu!

registruokites konsultacijai

Kraniomandibulinė sistema (KMS) yra apibūdinama kaip kramtomoji sistema. Ją sudaro žandikaulių kaulai, smilkininio apatinio žandikaulio sąnariai (SAŽS) bei jų struktūriniai elementai, kramtomieji raumenys, liežuvis, dantys, dantenos ir galvos smegenys. Šios anatominės struktūros pilnai atlieka savo funkciją tik tada, kai harmoningai veikia kartu. Sutrikus bent vienam sistemos elementui pasireiškia kraniomandibulinė disfunkcija (KMD). Kodėl sutrinka viena ar kita struktūra, praktikai ir mokslininkai iki šiol dar ieško atsakymų.

Dažniausiai KMD sergantys pacientai skundžiasi sąnarių bei kramtymo raumenų skausmais, sutrikusiais apatinio žandikaulio judesiais ir sąnario garsais ar nepatogiu sukandimu. KMD simptomus vėliau ar anksčiau pajunta 20% – 50% populiacijos.

  • &SMILE odontologijos klinikos specialista domisi šia vis dažniau diagnozuojama liga ir jos gydymu. Norint išvengti KMD atsiradimo bei progresavimo yra būtinas išsamus ir atidus ištyrimas. Paciento ištyrimas atliekamas pradedant nuo anamnezės, ekstraoralinio ir intraoralinio ištyrimo. Taip pat atliekama klinikinė funkcijos analizė. Apklausos metu didžiausią dėmesį kreipiame į paciento pastebėjimus ir nusiskundimus. Ekstraoralinės apžiūros metu stebima veido simetrija, profilis bei kūno padėtis. Palpuojant kramtomuosius raumenis bei SAŽS, čiuopiamos skausmingos sritys, raumenų hipertonusas, apatinio žandikaulio pozicija. Intraoralinio ištyrimo metu yra įvertinamas sukandimas, dantų nudilimas, dantų ir protezų būklė. Šie tyrimo metodai leidžia įvertinti su KMD susijusius požymius, simptomatiką bei galimas ligos priežastis.
  •  KMD gydymas dažnai yra ilgas ir nelengvas. Gydymo metu svarbiausia surasti ligos priežastį, o tai padaryti galime tik betarpiškai bendradarbiaujant pacientui ir gydytojų komandai. &SMILE odontologijos klinika bendradarbiauja su osteopatais, fizioterapeutais, LOR specialistais, neurologais, veido ir žandikaulių chirurgais bei rengenologais, kad galėtų pasiekti sėkmingų gydymo rezultatų. Mūsų gydytojų komandos pareiga yra surasti ir atstatyti centrinį žandikaulių santykį. Priklausomai nuo ligos stadijos ir dantų būklės tai galima padaryti įvairiais būdais – dantų kapomis, breketais, plombuojant ar protezuojant dantis.

*Išsamesnę informaciją apie gydymo procedūras ir atsakymus į rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.