< Grįžti <

Paslaugos

Dantų ėduonies gydymas

Dantų ėduonis – tai lėtinė infekcinė dantų liga, sukelianti danties kietųjų audinių irimą. Aplink dantį esančios bakterijos skaido angliavandenius, sukurdamos rūgštinę terpę, kurioje ilgainiui tirpsta danties audiniai. Dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga ir net 99% Lietuvos gyventojų dantys yra pažeisti ėduonies.
Ėduonis gali formuotis ir sveikame, ir  plombuotame dantyje. Tik nuo laiko priklauso, ar dantyje atsirado vos pastebima balta dėmė, ar ėduonies proceso metu susidarė ertmė. Pacientas pradžioje pastebi pakitusią danties spalvą, vėliau gali pradėti jausti skausmą valgydamas ir gerdamas šaltus gėrimus. Vos pajutus vieną iš šių požymių rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą.

  • Deja, bet dažniausiai į gydytoją odontologą kreipiamasi tik tada, kai pajaučiamas skausmas. &SMILE odontologijos klinikos tikslas – kuo anksčiau diagnozuoti dantų pažeidimus ir juos gydyti, išsaugant kuo daugiau sveiko danties audinio.
  • Klinikos gydytojai odontologai atidžiai ištiria kiekvieną pacientą, įvertina jo burnos ir dantų būklę bei supažindina su esama situacija, galimais gydymo metodais, sudaro gydymo planą. Esant indikacijoms, daromos rentgeno nuotraukos, kurios yra ypatingai svarbios ankstyvam ėduonies diagnozavimui.
  • Pradinėje ėduonies stadijoje, kuomet matomos karieso užuomazgos, dantis yra gydomas be gręžimo ir plombavimo. Danties audiniai yra stiprinami mineralinių medžiagų, fluoro, kalcio preparatais.
  • Esant gilesniems danties audinių pažeidimams, dantis yra gręžiamas, šalinami ėduonies pažeisti audiniai, o jų defektas panaikinamas labai aukštos kokybės kompozicinėmis plombomis. Atstatant sugedusį dantį atkuriama danties anatominė forma, kramtymo funkcija bei estetinė išvaizda. Mums nesvarbu, ar gydomas priekinis ar šoninis dantis. Klinikos gydytojai odontologai visada plombuoja atkurdami estetinį vaizdą – parinkdami danties spalvą atitinkančias plombas, spalvinius efektus sukurdami specialiais dažais. Priklausomai nuo klinikinės situacijos vieno danties plombavimas gali užtrukti nuo 30 minučių iki 2 valandų. Procedūra atliekama taikant nuskausminimą.  Gydomasis dantis nuo seilių izoliuojamas koferdamo sistema taip užtikrinant pacientui komfortišką, kokybišką ir sklandų gydymą. Po dantų plombavimo rekomenduojame kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną bei atvykti profilaktinei patikrai ir plombų poliravimui.
  • Jeigu danties pažeidimas yra didelis ir defekto nerekomenduojama panaikinti plombinėmis medžiagomis, dantį patariame protezuoti.

 

Pamirškite dantų skausmą ir džiaukitės ilgaamžiu rezultatu!

Pirmiausia kviečiame užsiregistruoti konsultacijai. Detalus ištyrimas leis nustatyti Jūsų dantų būklę ir parinkti optimalų gydymą.

registruokites konsultacijai

 

*Išsamesnę informaciją apie gydymo procedūras ir atsakymus į rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.