< Grįžti <

Paslaugos

Rentgenologiniai tyrimai

Šiuolaikinė medicina ir odontologija neatsiejama nuo tikslaus ir kokybiško pacientų rentgenologinio ištyrimo, kuris padeda ligas diagnozuoti net ir ankstyvose stadijose. Naujausi skaitmeniniai odontologiniai rentgeno aparatai ir kompiuteriniai tomografai skleidžia itin mažą rentgeno spinduliuotę.

Žmonės yra nuolat veikiami jonizuojančiosios spinduliuotės, kurią skleidžia įvairūs šaltiniai – kosminė spinduliuotė, radioaktyviosios radono dujos, radionuklidai, esantys grunte, maiste, geriamajame vandenyje, statybinėse medžiagose bei medicininiai rentgeno aparatai. Vidutinė metinė efektinė apšvitos dozė, kurią gauna vidutinis Lietuvos gyventojas, lygi 2630 mkSv (7,2 mkSv per dieną). Apie 20 procentų šios apšvitos sudaro medicininių diagnostinių procedūrų metu gaunama apšvita. Odontologinių tyrimų metu žmogaus organizmui tenkanti apšvitos dozė yra nedidelė: dentalinė rentgeno nuotrauka – iki 1,5 vidutinės dienos apšvitos dozės, panoraminė rentgeno nuotrauka – iki 3,5, kompiuterinė tomograma – iki 10.

&SMILE odontologijos klinikoje atliekamos dentalinė ir panoraminė rentgeno nuotraukos bei galvos srities kompiuterinė tomograma.

  • Dentalinėje rentgenogramoje matomi vienas ar keli dantys ir aplink juos esantis kaulas. Ši nuotrauka yra atliekama norint įvertinti dantų būklę, diagnozuoti dantų ir periodonto ligas (ėduonį, viršūninį periodontitą ir kt.), kontroliuoti gydymo eigą bei įvertinti užbaigtą gydymą. Dentalinė rentgeno nuotrauka – tai saugus ir tikslus tyrimas, taikomas visose odontologijos srityse.
  • Panoraminėje rentgeno nuotraukoje matomas bendras visų dantų ir žandikaulių vaizdas: dantys, alveolinis kaulas, apatinio žandikaulio nervo kanalas, smilkininiai apatinio žandikaulio sąnariai, viršutinio žandikaulio sinusai. Tyrimas atliekamas, kad būtų galima įvertinti visų dantų ir alveolinio kaulo būklę prieš kompleksinį odontologinį gydymą, prieš dantų implantaciją ar kitas chirurgines intervencijas, prieš dantų protezavimą bei ortodontinį gydymą.
  •  Kompiuterinė tomografija – tai pats tiksliausias diagnostinis tyrimas odontologijoje, kuris sukuria didelės raiškos veido kietųjų audinių trimatį vaizdą. &SMILE klinikoje naudojame „ White Fox “  kompiuterinį tomografą – vieną iš tiksliausių pasaulyje ir tuo pat metu vieną saugiausių pacientų sveikatai. Analizuojant vaizdus trijose plokštumose yra apskaičiuojamas atstumas tarp anatominių struktūrų bei tiksliai suplanuojamos implantacijos ar žandikaulių rekonstrukcinės operacijos, neišdygusių dantų šalinimo procedūros bei kitos sudėtingos chirurginės intervencijos. Taip pat kompiuterinė tomograma atliekama gaminant chirurginį gidą, kurio pagalba implantai yra įsriegiami tiksliai suplanuotoje vietoje.
  •  Atliktų rentgenologinių tyrimų rezultatai yra aptariami su pacientu. Pacientų pageidavimu, atliktas rentgeno nuotraukas atspausdiname, įrašome į skaitmenines laikmenas ar persiunčiame elektroniniu paštu.

 

Aukštos kokybės moderni tomograma – prieinama visiems!

Modernus kompiuterinis tomografas padarys ypatingai tikslią nuotrauką, o apšvitos dozė bus tokia pati, kiek vieno skrydžio metu į Berlyną iš Kauno. Aukštos kokybės nuotraukos leidžia tiksliai ir laiku nustatatyti dantų ligas.

registruokites konsultacijai

 

*Išsamesnę informaciją ir atsakymus į rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.