< Grįžti <

Paslaugos

Dantų šaknų kanalų gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas, kitaip vadinamas endodontologinis gydymas, atliekamas esant pažeistam danties vidiniam audiniui – pulpai (šnek. nervas). Esant ėduoniui ar po danties traumos bakterijoms pasiekus pulpos audinius, prasideda uždegimas – pulpitas. Laiku nesikreipus į gydytoją odontologą, pulpos audiniai žūsta ir infekcija išplinta į aplinkinius audinius. Vėliau pažeidžiamas aplink danties šaknį esantis kaulas, susiformuoja pūlinys – pasireiškia viršūninis periodontitas, o ir toliau yrant audiniams susiformuoja cista.

Priklausomai nuo pulpos pažeidimo laipsnio, žmogus gali jausti įvairius pojūčius burnoje: aštrų savaiminį skausmą, ypač vakare ar naktį; danties skausmas nėra lokalus (sunku nurodyti, kurį dantį skauda); gali padidėti jautrumas šalčiui. Pažeidus aplink šaknies viršūnę esantį kaulą, dantis gali atrodyti „ pakeltas“ ir skausmingas valgant, skundžiamasi nuolatiniu lokaliu ir maudžiančiu skausmu. Lėtinio proceso metu ligos simptomai yra vos pastebimi, o danties pažeidimas diagnozuojamas rentgenologiniu tyrimu.

&SMILE klinikoje dirbančių gydytojų endodontologų sėkmingus gydymo rezultatus lemia atsakingas, kruopštus ir nuoseklus darbas naudojant naujausias technologijas ir medžiagas.

  • Mikroskopas yra nepakeičiamas ir būtinas instrumentas endodontologijoje. Gydymo metu mašininiais bei rankiniais instrumentais iš danties kanalų mechaniškai šalinami infekuoti audiniai, atliekama kanalų dezinfekcija ir galiausiai  kanalai plombuojami specialia plombine medžiaga. Kartais endodontologinis gydymas yra tikras iššūkis gydytojui odontologui. Esant labai lenktiems, siauriems ar užkalkėjusiems šaknų kanalams, kai reikia pašalinti lūžusį instrumentą ar kultinį kaištinį įklotą („štiftą “), gydymas neįsivaizduojamas be mikroskopo.
  • Dėl šiuolaikinės mokslo spartos vis dažniau atliekamas antrinis endodontinis gydymas – dantų šaknų kanalų pergydymas dėl ankstesnio nesėkmingo kanalų gydymo, kai infekcija pro nesandarų užpildą pakartotinai patenka į šaknį. Antrinio endodontinio gydymo metu yra pašalinamas senas kanalų užpildas, išvalomi infekuoti audiniai bei užplombuojami šaknų kanalai.
  • Dažniausiai dantys, kuriems atliekamas endodontinis gydymas, turi mažai sveiko danties audinio. Tokių dantų tvirtumui ir ilgaamžiškumui užtikrinti rekomenduojame juos stiprinti panaudojant stiklo pluošto kaiščius, kurie yra cementuojami paruoštame šaknies kanale. Vėliau dantis yra plombuojamas ar protezuojamas, priklausomai nuo klinikinės situacijos.
  • Tik kokybiškas šaknų kanalų gydymas užtikrina sėkmingą pažeisto danties atstatymą. Todėl mūsų klinikos gydytojai rekomenduoja endodontiškai gydytus dantis stebėti ir atvykti reguliariai profilaktiškai pasitikrinti, atlikti rentgeno nuotraukas bent kartą per metus.

 

Išsaugokite dantų šaknis – tai įmanoma!

Nesiūlome iškart rinktis endodontinio gydymo, bet pirmiausia kviečiame užsiregistruoti konsultacijai. Detalus ištyrimas leis parinkti tinkamiausią individualų gydymą.

registruokites-konsultacijai

 

*Išsamesnę informaciją apie gydymo procedūras ir atsakymus į rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.